Ks. Robert Urbańczyk – proboszcz

Urodził się 8 lipca 1977 roku w Zabrzu. Pochodzi z parafii św. Macieja w Zabrzu Maciejowie. Ma siostrę Agnieszkę i brata Łukasza. Święcenia przyjął 18 maja 2002 roku w katedrze w Gliwicach.

W latach 2002-2005 był wikariuszem w parafii św. Katarzyny w Tarnowskich Górach – Lasowicach. Następnie odbył studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. św. Jana Pawła II, zwieńczone w 2007 roku doktoratem z teologii moralnej. Następnie był rezydentem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, kapelanem w Areszcie Śledczym w Gliwicach i sędzią w Sądzie Biskupim Diecezji Gliwickiej. W roku 2008 został wychowawcą w Seminarium Duchownym naszej diecezji. Następnie pracował jako wikariusz w parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach i w parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. W roku 2016 został rezydentem w parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach oraz sekretarzem I Synodu Diecezji Gliwickiej. Po Synodzie przez rok pomagał jako rezydent w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie.

Od 10 czerwca 2019 roku jest proboszczem naszej parafii.

ks. Sebastian Binkowski – wikariusz

Urodził się 21 sierpnia 1989 roku w Bytomiu. Pochodzi z parafii św. Barbary w Bytomiu. Ma czworo rodzeństwa: siostry Dorotę i Emilię oraz braci Grzegorza i Roberta.

Ukończył V Liceum Ogólnokształcące w Bytomiu. Napisał pracę magisterską „Obraz Chrystusa w Hymnie o miłości (1 Kor, 13, 1–13)”. Praktykę diakońską odbył w parafii św. Gerarda w Starych Gliwicach. Przez pięć lat był wikariuszem parafii św. Józefa w Krupskim Młynie.

Od 1 września 2019 roku jest wikariuszem w naszej parafii.