Rodzina bierze początek w miłości, jaką Stwórca ogarnia stwo­rzony świat (…)

List do rodzin Jana Pawła II

Chcemy wspierać rodziny w ich interesującej, choć czasami niełatwej misji. Rodzina to miejsce, gdzie małżonkowie troszczą się wzajemnie o swój rozwój osobowy i prowadzą do rozwoju swoje dzieci. Nie jest to proste zadanie.

Oferujemy:

>>> Rozmowę na tematy związane z płodnością

Naturalne Planowanie Rodziny (NPR), antykoncepcja, niepłodność, poronienia, aborcja, in vitro, adopcja, laktacja, powrót płodności po porodzie… Wiele tematów związanych jest z płodnością w małżeństwie. Jedne zbliżają, inne sprawiają ból, jeszcze inne powodują dylematy moralne. Przyjdź, razem porozmawiamy o tym.

Prowadzimy naukę metod naturalnych dla narzeczonych i małżonków (m.in. w sytuacjach szczególnych: trudności z poczęciem, rezygnacji z antykoncepcji, po porodzie oraz w okresie premenopauzy).

>>> Przygotowanie do sakramentu małżeństwa

W ramach przygotowania do małżeństwa zapraszamy na dwa, indywidualne spotkania w poradni życia rodzinnego . W celu zrealizowania nauk prosimy o kontakt najpóźniej 3. miesiące przed ślubem.

>>> Pomoc w kryzysie małżeńskim

Droga do miłości dojrzałej, głębokiej i wiernej prowadzi przez kryzysy. Kryzys jest więc szczególnym wyzwaniem dla małżonków – zagrożeniem, a zarazem szansą na rozwój.

>>> Wsparcie w trudnościach wychowawczych

Nie łatwo jest zrozumieć dziecko. Jak pomóc mu w stawaniu się człowiekiem zdolnym do miłości, dojrzałym i samodzielnym?

>>> Spotkania z duszpasterzem

Spotkanie, spowiedź, wspólne szukanie odpowiedzi.

Kiedy możemy się spotkać?

Dyżur w poradni odbywa się we wtorki i czwartki po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Kontakt:

Agnieszka Kasprzyk
tel. 660-434-503